Ceny jabłek Cortland

Ceny jabłek Cortland na targowiskach utrzymują się na poziomie wyższym niż większość popularnych odmian. Cieszą się też większym, niż inne kreacje, zainteresowaniem kupujących. Jaka jest obecnie cena jabłek Cortland?

Cena: Jabłko Cortland

2.08-2.92 zł
3.59%
Zobacz aktualne ceny

Jabłoń Cortland to wczesnozimowa odmiana deserowa, o smacznych owocach nadających się zarówno do spożycia na świeżo, jak i do robienia przetworów. Dzięki temu, że jej miąższ nie ciemnieje, nadaje się do suszenia. Wymagająca jest jednak w uprawie ze względu na podatność na choroby grzybowe. Poszukując jej w Internecie warto zwrócić uwagę, że poza oryginalną, używana jest też spolszczona wersja nazwy – Kortland. Jak w ostatnich dniach kształtowały się ceny jabłek Cortland?

Ceny jabłek Cortland na rynkach hurtowych

Ceny jabłek Cortland na rynkach hurtowych zazwyczaj utrzymują się na poziomie 2 złotych lub więcej. Jedynie na Zjazdowej w Łodzi najtańsze sorty można było kupić po złotówce za kilogram przy kupnie skrzynki 15 kg. Na poszczególnych rynkach hurtowych cena jabłek Cortland wahała się od 1,00 do 2,66 i wyglądała następująco:

Rynek hurtowy Cena minimalna (zł/kg) Cena maksymalna (zł/kg)
Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy – Bronisze 2,00 2,66
Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy Giełda Kaliska Sp. z o.o. – Kalisz 2,00 2,00
Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A. – Łódź 1,00 2,00
Wielkopolska Giełda Rolno-Ogrodnicza S.A. – Poznań 2,33 2,66

Obecnie pogoda nie sprzyja zakupom na otwartej przestrzeni, więc i kupujących mniej niż zazwyczaj.

Ceny na portalach internetowych

Na igrit.pl deserowego Cortlanda można kupić już od 1 zł/kg. W tej cenie oferuje go jeden ze sprzedawców z okolic Grójca. Natomiast inni sprzedawcy oferują jabłka Cortland po 1,20-1,35 do 1,5 zł/kg za owoce 80+. Najwyższe oferty sprzedaży sięgają 2,00 zł/kg. Jednak wielu sprzedawców nie podaje ceny, lecz zachęca do kontaktu i negocjacji.

Ceny jabłek Cortland

Ceny jabłek Cortland w skupie oscylują na granicy opłacalności

fot. Anita Łukawska

Ceny jabłek Cortland w skupach

Cena jabłek Cortland w skupach w ciągu ostatniego tygodnia wyniosła 1,60 zł/kg za owoce kalibru 80+ mm.

W Internecie najnowsze oferty kupna to zachęty do kontaktu, ponieważ zainteresowani kupujący podają ceny do uzgodnienia. Minimalne ceny deserowego Cortlanda zaczynają się od 0,65 zł/kg za owoce 85+. Inni kupujący oferują od 1,00 do 1,50 zł/kg. Najwyższa cena jabłek Cortland oferowana przez kupującego na igrit.pl to 2 zł/kg. W takiej samej cenie były one wystawiane na OLX.pl.

Reasumując Cortland jest jedną z odmian, które trzymają cenę. Jednak dotyczy to tylko dużych owoców, kalibru 80 mm i większych. Drobnica niestety jest tańsza. Natomiast ceny jabłek Cortland oferowane przez skupy oscylują na granicy opłacalności produkcji.

 

Zobacz również:
Ceny jabłek deserowych

źródła: fresh-market.pl, olx.pl, igrit.pl

 

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *